pühapäev, 27. jaanuar 2019

FLORIDA REIS, Osa 3.

Florida - Orlando ja Miami reis 21.01.2019 - 05.02.2019

Ööbisime 3 ööd Orlandos asuvas hotellis Holiday Inn Express & Suits at Seaworld. Hommikusöök sai söödud ja nälga ei jäänud. 


Hotelli sissepääsu ala. Ameerika lipud lehvivad suht igal pool.
Esimene päev kulus poodides ringi tuuseldamisele. Õhtu lõpuks see ikkagi väsitab ära. Küll aga saab kenasti samme koguda, kui kõik toredad poed läbi käia. Ühes poes kohtusin ka eestlastega, kui nad parasjagu olid riietevahetuse kabiini juures omavahel rääkimas.
Kaupluste vahel asuval pingil istudes nägin mingit laadi sisalikku. Tundub geko moodi olevat aga ma suur loomateadlane pole nii, et kes ära tunneb, siis kommenteerib.
Kauplustest tagasiteel nägin ühel autol väga huvitava asukohaga registeerimis numbrit. 
Ajavahe Orlandoga on 7 tundi ehk Eestiga võrreldes on aeg 7 tundi taga. Praeguse kirjutamise kellaaeg Orlandos on hommikul 11:34 ja Eestis on kell siis õhtul 18:34. Väga ei saa tegelikult ajavahest aru aga siin õhtul nii 21:00-22:00 vahel tuleb hull väsimus peale ja lihtsalt luugid vajuvad kinni. Eestis on siis kell 5:00-6:00 hommikul. Esimesed õhtud on raskemad aga pärast läheb see üle.
Teisel kohal olemise päeval ehk 23. jaanuaril küsisime peale hommikusööki hotellis olevalt ekskursiooni tädilt, mis maksab pilet kui soovime minna neljakesi Kennedy Space Centerisse. Tema kalkuleeris hinnaks kokku 234$. Internetist tellides tuli hinnaks 213$. Seega valisime interneti variandi ja panime autoga sinna poole punuma. 2016 aasta oktoobris kui seal käisime, siis jäi osa atraktsioone vaatamata ning plaan oli võimalikult vara kohal olla, et nüüd ka bussiekskursioonile jõuda. Autoga oli sinna umbes tund ja 20 minutit sõitu. Parkimine oli tasuline ja hinnaga 20$.

Kennedy Space Center sissepääs. Parkimistasu 20$.
Meie rendimasin Toyota Camry. Saime siis Full-size klassi masina, kuigi broneerisin madalama klassi ehk Midsize.
Auto sai pargitud ja siis läks ralliks lahti. Mitmetes kohtades näidati videosid ja pilte kosmonautidest kes kõik on kangelased.Paaris videos siiski nad tunnistasid, et venelased olid neist tiba kiiremad ja mõnes asjas tublimad. Näiteks Sputniku lasid esimesena ümber maailma tiirlema. Muidu aga jutt käis kogu aeg ümber selle, et kosmonaudid on üliinimesed ja on kõik teinud selleks, et inimvõimete piire nihutada. Kokkuvõttes on tegelikult iga kosmose saavutuse taga tuhandete inimeste töö, vaev ja energia ning kahjuks on olnud ka hukkunuid.
2016 aasta sügisel jõudsime alles peale lõunat Kennedy Space Centerisse ja seetõttu ei saanud bussitripile enam minna. Seda postitust saab lugeda siit lingilt (panin selle avanema uues aknas muidu läheb siit järg käest ära): https://reisiseiklused.blogspot.com/2016/10/miami-reis-5-osa.html
Seekord aga võtsime bussitripi kohe kiiresti ette.


Sõidu ajal näidatakse ekraanidelt veel ajaloolist infot. Igatahes oli põnev.
Bussijuht rääkis kahtlase hääldusega inglise keeles aga no enamvähem sai ikka aru. Igaüks oma autoga sinna piirkonda sõita ei saa. See suur kõrge hoone allpool oleval pildil pidi olema tehtud rakettide ehitamiseks ja on valminud juba 60-ndatel aastatel. Ainuüksi sinine ala (seal kus on tähed) Ameerika Ühendriikide lipul pidi olema korvpalli väljaku suurune.Mingi koha peal võttis bussijuht veidi hoogu maha ja ütles:"Vaadake paremale, krokodill magab." Kõik hakkasid pildistama nagu usinad Jaapani turistid nagu ma isegi. Lindude ja loomade koha pealt on  need seal kogu aeg elanud. Kui mõni rakett üles lastakse, siis loomad ja linnud teevad korraks minekut aga mõne aja pärast on kõik taas tagasi ja tavapärane elu jätkub. Krokodille pidi seal alal elama ligi 6000 isendit, nii et sinna piirkonda niisama seiklema ei tasu vast minna.


Turvamehed kasutavad inimesi bussi peale inimesi lastes peos olevat loendurit, mis teeb sellist klik-klikk-klikk häält, kus iga klõpsatus on üks inimene. Ilmselt bussile rohkem ei lasta kui on istekohti või siis üritatakse selgitada, kas mõni spioon on vaikselt vehkat teinud.
Bussiga peatuspaika jõudes näidati jälle mingis suures saalis mitmelt ekraanilt filmi ja viidi edasi saali, kus toimus kunagi missiooni juhtimine.


Edasi nägi täies elu suuruses raketi koopiat ja no need põlemiskambrite düüsid on ikka mega vinged.
Kui  veel üks film sai vaadatud siis sõitsimegi bussiga tagasi. Kõht juba tühi ja siis muidugi Orbiidi kohvikusse.


Ma olin sinna minemise suhtes skeptiline, kuna mäletasin, et see oli suht mõtetu ja kallis koht. Kui seda putka klaasi peal olevat pilti vaatate, siis näete ehk ka hamburgerit seal pildi peal. Tundub kena eks. Tellisime, siis müügiautomaadist ära ka kõigile midagi, mulle aga burgeri ja valisin friikate asemel viinamarjad. Tulemus on alloleval pildil.


Ehk umbes 8$ eest sai siis kilekotti topitud viinamarju (täpselt 8 tk) ja sooja keskelt pooleks lõigatud kukli moodi saia, kus on vahel kotlett ja mitte ühtegi muud asja. Esimene mõte oli küll WTF!!! Ma mõtlesin, et see on küll nüüd maailma parim burks, mida nüüd sööma hakkan. Kusjuures ameeriklased ütlevad selle kohta sandwich. Pizzatükk oli koos 8 vorstiga ja umbes sama hinnaga ja nägi palju isuäratavam välja. Pilt on juba veidi söödud pizzast.


Kui "maailma parim kotletisai" nahka sai pandud, siis läksin otsima ketsupit vms. ja avastasin, et kuskil ühes nurgas oli olemas ka kaste ja tomat ja salatileht ja kurk ja sibul :D. Need oleks pidanud ise leidma või olin ma nii tähelepanematu, et seda ei näinud. Võtsin need siis ikkagi ka söögiks. Kurk ei kõlbanud kusagile, sest oli äädika/raketikütusega leotatud aga muud asjad ikka olid enamvähem.


Ühesõnaga kui seal sööte, siis tasub silmad ja kõrvad lahti hoida. Muidu käib mäng "kes otsib, see leiab". Söömine oli vähemalt lõbus sel korral :-).
Edasi suundusime Atlantise Space Shuttle halli.


Vaatasime jälle mingit filmi ja käisime proovimas kuidas tundub raketiga õhku tõusmine. See oli päris vinge. Jalad tõstetakse taeva poole ja siis hakkab üks võbelemine pihta. Kui sinna kunagi jõuate siis tasub ka järjekord ära seista.
Pildistamist, infot ja uurimist on seal palju. Lõpuks kui tahad ära minna, siis pead tegema seda läbi suveniiri poe ja midagi ikka tuleb ära osta. Suuremas teises suveniiri poes jällegi kohtusime kahe Eesti inimesega ja ajasime paar sõna juttu. Terve päev läheb seal igatahes ära ja kõiki atraktsioone ei jõudnudki läbi käia. Ka teist korda Kennedy Space Centerit külastades oli huvitav ja hariv.


Väike selfi ka enne äraminekut. Järgmine osa juba ka varsti.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Kommentaari koht: